Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania odpadów

 

Wybór specjalności!

16-09-2010

Wybór kierunku studiów masz już zapewne za sobą. Jeżeli świadomie podjąłeś się studiowania na swoim kierunku studiów to zapewne pokrywa się on z Twymi zainteresowaniami i predyspozycjami. Czeka Ciebie kolejna ważna decyzja, którą również musisz podjąć świadomie – wybór specjalności studiów.

Decyzja jest trudna bo w jakiś sposób określa kierunek przyszłej kariery zawodowej. Warto się dobrze zastanowić nas tym co faktycznie chcesz robić w przyszłości. Co Cię interesuje. Pod uwagę warto również wziąć perspektywy znalezienia dobrej (dobrze płatnej) i zgodnej z zainteresowaniami i aspiracjami pracy.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rynek pracy bardzo się zmienił. Powstał szereg dynamicznie rozwijających się, pionierskich dziedzin, a co za tym idzie nowych możliwości zawodowych, którym w ciągu najbliższych kilkunastu lat nie grozi przesyt specjalistów.

W dzisiejszym zmieniającym się świecie jedno wydaje się pewne - inżynierów będzie potrzeba coraz więcej, a ochrona środowiska jest i będzie bardzo ważna. W tej grupie zawodów gospodarka odpadami wydaje się być ciekawą propozycją. Daje bowiem solidne ogólne wykształcenie "środowiskowe" oraz jest ukierunkowana na dział gospodarki, który był do tej pory zaniedbywany - a musie się rozwinąć - z tego chociażby względu, że zmusi nas do tego Unia Europejska. Tak więc zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny będzie rosło.

Istotne jest również i to w jakiej atmosferze będą przebiegały dalsze studia.

Specjalność dla studentów Inżynierii Środowiska "Gospodarka odpadami" jest znana z tego, że z jednej strony jest ciekawa - a z drugiej - nie są tu tworzone przedmioty "zaporowe", które zmuszają do bezsensownego wysiłku ponad miarę zdrowego rozsądku.

Warto zapoznać się z informacjami na temat tej specjalności, które są oczywiście dostępne na tej stronie. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Strudenci innych kierunków również moga wybrać jedną ze specjalności prowadzonych przez Katedrę. Bliższe informacje znajdują się TUTAJ.

wstecz