Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania odpadów

 

Katedra w Internecie

24-09-2010

Serwis zyskał zupełnie nową szatę graficzną oraz inteligentne skrypty umożliwiające uaktualnianie w strukturze rozległej. Dzięki temu serwis powinien być w łatwy sposób uaktualniany, a więc znajdą się na nim najważniejsze informacje, które będą miały jedną ważną cechę - powinny być AKTUALNE!

W serwisie znalazły się elementy wspierające proces dydaktyczny. Zaimplementowany Panel Edukacyjny umożliwia wszystkim prowadzącym zajęcia stały i efektywny kontakt ze studentami. Każdy przedmiot ma swoje miejsce w serwisie, a prowadzący mogą tam umieszczać informacje (o przedmiocie, warunkach zaliczenia) oraz materiały do pobrania (wykłady, tematy ćwiczeń, instrukcje itp.).

Oprócz tego całe mnóstwo informacji o działalności Katedry, jej dokonaniach i tym czym dysponuje (laboratoria, biblioteka itp.). Z poziomu serwisu można wejść to milionów czasopism w wersji elektronicznej i e-książek. Można zapoznać się również z księgozbiorem posiadanym przez Katedrę, a dostępnym w Bibliotece Katedralnej.

W ramach projektu zainstalowano nowy, wydajniejszy serwer, który umożliwił zastosowanie najnowszego oprogramowania sieciowego. Dzięki temu serwis katedralny jest szybszy i bardziej niezawodny.

Mimo, iż dołożyliśmy starań by serwis działał sprawnie i był ciekawy - to niestety nic na tym świecie nie jest doskonałe. Dlatego też chętnie poznamy opinie na jego temat i ewentualne uwagi dotyczące niedociągnięć i mankamentów. Wszelkie pomysły racjonalizatorskie są mile widziane! Wystarczy wysłać maila ...

dr inż. Krzysztof Pikoń

kierownik serwisu internetowego

wstecz