Metody nauczania
Kierunek został zaprojektowany zupełnie od nowa. Pomagali przy tym specjaliści z przemysłu. Dobrano materiał i sposób uczenia tak by absolwenci mieli największe szanse na sukces zawodowy. Uczymy po prostu tego na co zwraca uwagę firmy zatrudniające pracowników.
Nasz absolwent będzie miał bardzo dobre przygotowanie do rozwiązywania problemów. Będzie posiadał solidne podstawy teoretyczne o materiałach i procesach zachodzących w różnych działach przemysłu. Ta wiedza to podstawa, którą student wykorzysta w trakcie realizacji projektów a w przyszłości pomoże mu na znalezienie bardzo dobrej pracy w różnych sektorach gospodarki.
Sposób nauczania jest oparty na najlepszych wzorcach, które wypracowaliśmy przez kilka ostatnich lat. Nasi studenci spotkają się z kadrą która współtworzy innowacyjny kierunek studiów realizowany na naszym Wydziale jako program międzynarodowy. W ramach konsorcjum Innoenergy prowadzimy program stadiów magisterskich Clean Fossil and Alternetive Fuels Energy. Program był poligonem, na którym wypracowaliśmy najlepsze wzorce. Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej przeszkoleni zostali nauczycielek w najnowszym metodach dydaktycznych. Teraz ci sami ludzie chcą wdrożyć te wzorce na kierunku Gospodarka Obiegu Zamkniętego. To jest zupełnie nowa jakość!
Na czym to polega?
Po pierwsze nie przekazujemy wiedzy tylko kształtujemy umiejętności. Oznacza to, że nauczanie jest w dużej mierze praktyczne. Nie będzie nudnych wykładów, na których smutny nauczyciel będzie cos mówił przed tablicą. Będą interaktywne zajęcia, w których każdy będzie mógł wygłosić swoje zdanie. Będą zajęcia przygotowane w zupełnie nowy sposób.
Stawiamy na projekty i laboratoria. Większość procesu dydaktycznego będzie realizowana w ten sposób. Uważamy, że w dzisiejszych czasach siedzenie na wykładzie i spisywanie ze slajdów całych zdań to strata czasu. Student powinien się uczyć realizujące konkretne prace i uczestniczą w projektach. Program GOZ został właśnie tak skonstruowany! Są to naprawdę studia nowego typu!
Program został przygotowany i będzie prowadzony w ścisłej współpracy z przemysłem. Oznacza to wizyty studyjne i starze u naszych partnerów przemysłowych. Będzie to szansa na zdobycie praktycznych umiejętności i nawiązania bezcennych kontaktów na przyszłość.
Dla tych, którzy biedą chcieli rozwijać swoje indywidualne zainteresowania GOZ to idealny kierunek. Nie tylko będą mogli uczestniczyć w pracach koła naukowego GO, ale również będą mogli uzyskać wsparcie od naszych tutorów. Tutor to osoba, która wsłuchuje się w zainteresowania studenta i może mu doradzić, w którym kierunku pójść. To jest ktoś kto pomoże, doradzi i zainspiruje. Dzięki tutoringowi sukces przyjdzie szybciej! Każdy ze studentów kierunku GOZ będzie mógł współpracować z tutorem!